Vážení přátelé, příznivci vodohospodářské turistiky,

fenomén zvaný Vodohospodářská 50 se v našich vodách vyskytuje od roku 1973. Co do počtu účastníků se jedná o největší „mimoškolní aktivitu“ konanou mezi podniky zabývajících se vodním hospodářstvím. Hlavním účelem je setkávání stejně naladěných kolegů a kamarádů z celé naší vlasti, přičemž společným jmenovatelem je turistika. Nová přátelství zde vznikají a stará se utvrzují. Turistika tedy není jen sport, je to také životní filozofie a životní styl. Turistika, to je ale především láska na celý život.

Následující, v pořadí již 45. ročník tohoto každoročního sekání připravuje státní podnik Povodí Odry. Letošní pochod jsme zasadili do nejvyšších partií Hrubého Jeseníku, kde se nacházejí jedny z nejkrásnějších koutů přírody – NPR Praděd a NPR Skřítek. Společně zavítáme do Velké kotliny, projdeme se kolem vodopádů na Bílé Opavě a budeme obdivovat skály na Rabštejně. Nadhled nad světem nám poskytnou rozhledny na Pradědu a nad Novou Vsí.

Hostitelskou obcí se pro nás stane Karlov pod Pradědem, místní část Malé Morávky. Tady budeme bydlet, v obci bude také start pochodu, jeho cíl a proběhne zde i závěrečný večírek. Přijeďte proto ve dnech

14. až 16. září 2018

do Karlova pod Pradědem, vezměte s sebou své přátele a známé. Nezapomeňte si přibalit kolo, pohorky a samozřejmě teplé oblečení.

Těšíme se na Vaši účast.

Kontakty

V případě Vašich dotazů, námětů a připomínek nás neváhejte kontaktovat na níže uvedených telefonních číslech nebo e-mailech:

Ing. Jiří Tkáč ředitel pochodu tel: 596 657 525 jiri.tkac@pod.cz
Mgr. Ondřej Burel organizace pochodu, trasy tel: 596 657 271 ondrej.burel@pod.cz
Radoslav Kryml ubytování a trasy tel: 596 657 311 radoslav.kryml@pod.cz
Radka Kastowská ubytování tel: 596 657 229 radka.kastowska@pod.cz
Nikola Václavíková večírek, zdravotní služba tel: 596 657 523 op.personalni@pod.cz

Účastnická brožura

Konání akce umožnil podnik Lesy ČR, s. p.

sponzor Lesy CR

 

Partneři pochodu

sponzor Figura sponzor hotel Praded sponzor Manufaktura sponzor Mala Moravka sponzor Shocart
sponzor Horska chata Rabstejn sponzor VaK Bruntal sponzor Turisticke znamky sponzor Unita